Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Econyl: a jövő zoknija a halászháló
Egy európai kezdeményezés zoknit készítene a tengerekbe, óceánokba dobott halászhálókból.
tovább »A fa, amely túlélte a cunamit
A Víz Világnapja alkalmából most nem sokkoló statisztikákat hoztunk, hanem egy igazi vizes túlélőt. Két éve Japánban hatalmas földrengés és szökőár pusztított, Rikuzentakata városát szinte teljesen lerombolva. A tengerpart mentén álló 70 ezer fából egy élte túl a katasztrófát, mára emlékmű lett belőle, 19 ezer áldozat emlékműve.
Víz, ahogy még nem láttátok
Egy kis víz és némi beton, fa, fém vagy üveg hihetetlen formákat tud létrehozni. Ha design és funkció találkozik, égből aláhulló vízesés vagy éppen Mózes módjára a vizet szétválasztó híd a végtermék.
Ködpavilon, Neuchâteli-tó, Svájc
A 2002-es 6. Svájci Nemzeti Kiállítás egyik kultikus épülete az Elizabeth Diller és Ricardo Scofidio építészpáros tervezte Ködpavilon volt. A 60x100x20 méteres fémszerkezet szinte a vízen lebeg, hiszen 31500 szelepen keresztül áramlik ki felületéről a mesterséges ködfelhő. Egyszerre 400-an látogathatják, esőkabátot mindenképpen javasolt viselni.
tovább »
Ti mondtátok