Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A 10 legjobb városi sziget
A héten a National Geographic utazási oldala összeszedte a világ 10 legjobb városi szigetét, amelyből természetesen a Margitsziget sem maradhatott ki. Szerintünk Lyon vagy a bécsi Duna-sziget is bőven belefért volna, de így se panaszkodhatunk.A külföldieknek is bejön a Margitsziget
A listában szinte az összes kontinensről van egy-egy képviselő, Európából és Észak/Dél-Amerikából több is. Persze az ilyen típusú listák elég szubjektívek, sőt vannak hatalmas kamuk is, de azért jólesik a lelkünknek, ha Budapestet Párizzsal, Prágával, New Yorkkal vagy Szingapúrral együtt emlegetik.
Boston, Georges Island és Spectacle Island (USA)
A Georges Island csak 11 km-re van a belvárostól, nagysága mintegy 160 ezer m2 (plusz az árterület). A Bostoni Rekreációs Terület legkönnyebben megközelíthető szigete, állandó kompjárattal. A sziget fő attrakciója a Warren erőd, míg a Spectacle Island a frizbizők, sétálók és jazz-imádók kedvelt célpontja.
A rekreációs területhez több sziget is tartozik, tele programokkal
Budapest, Margitsziget (Magyarország)
A Margitszigetet nem nagyon kell bemutatnunk, ki ezért, ki azért szereti, vagy éppen elege van a Margitsziget-mániából. Korábban mi is írtunk egy érdekes hallgatói ötletpályázatról, de mit emel ki az utazási oldal? Leírja a csodálatos elhelyezkedést, hogy kettészeli a várost a Duna közepén és remek hely a kikapcsolódásra, futópályával, éttermekkel, szabadtéri színpaddal és termálforrásokkal.Nem véletlenül Budapest legnépszerűbb városi közparkja
City Island, New York (USA)
A sziget, amely leginkább egy kis halászfalura hasonlít (4300 lakossal), méretében sem túl nagy, 2,4 km hosszú és 1 km széles. A Bronxhoz tartozó sziget életét áthatja a víz és annak szeretete, a halászat mellett a vitorlás élet is jelentős (építenek itt hajókat az Amerika Kupára is). Vannak boltok, benzinkút, gyógyszertár, bank, de leginkább éttermeiről és antik boltjairól híres és számos filmet és sorozatot forgattak itt.
A szomszédos lakatlan Hart Island-del egy híd köti össze
Párizs, Île aux Cygnes (Franciaország)
A Hattyúk Szigete tulajdonképpen egy mesterséges sziget a Szajnán, nem messze az Eiffel toronytól és a Szabadságszobor kicsinyített másától, amit az amerikai francia kolónia ajándékozott a városnak a forradalom 100. évfordulójára. A szigetet 1827-ben hoztak létre és mindössze 850 méter hosszú, legszélesebb sávjában is csak 11 méter.
A minisziget, csücskében Miss Liberty
Prága, Kampa sziget (Csehország)
A Károly híd szomszédságában, mégis messze a város forgatagától található a Kampa-sziget, az ide vezető lépcsőn játszódott a Mission Impossible egyik jelenete. Egykor vízi malmok működtek itt, mára viszont az egyiket modern művészeti múzeummá alakították, a környék pedig tele van éttermekkel és hotelekkel.
A Moldva egyik mellékága, az Ördögárok (Čertovka) folyik itt
Rio de Janeiro, Ilha de Paquetá (Brazília)
A Guanabara öbölben fekvő romantikus trópusi szigetecske hétvégente telik meg igazán. A közlekedés korlátozott, autók nincsenek, gyalog, biciklivel vagy lovas kocsival lehet körbejárni. A gyarmati épületeknek, a lepukkant strandoknak és a helyi konyhának pedig összességében megvan az a bizarr varázsa, ami miatt visszatérnek ide az emberek.Komppal 70 perc az út
Sydney, Cockatoo Island (Ausztrália)
A sziget az UNESCO világörökség része, itt volt Ausztrália legnagyobb hajóépítő műhelye, börtöne pedig ma már szintén műemlékvédelem alatt áll. Hozzátartozik Sydney kulturális életéhez is, számos fesztivált rendeznek itt. Egynapos kirándulásra remek, de ha éjszakára is maradnátok, vannak kempingek is.
A szigeten van a világ első „városi kempingje”
Szingapúr, Pulau Ubin (Szingapúr)
Ugyan a városállam inkább modern építészetéről híres, ez a kis sziget egyfajta időutazás, hiszen ez az utolsó falu Szingapúrban. A bumeráng alakú, Gránit szigetként is ismert területet a 60-as években még több ezren lakták, mára azonban csak párszázan maradtak, ők javarészt halászok, rákászok. A sziget dzsungelei és vadvilága így maradhatott meg, amit pl. mountain bike bérlésével magunk is felfedezhetünk.
Wellington, Matiu/Somes Island, (Új-Zéland)
A 25 hektáros sziget neve kétnyelvű, így is utalva Új-Zéland színes történelmére. A Matiu a maori kultúra, míg a Somes az európai behatás miatt ragadt a szigetre. Itt volt az ország első világítótornya, és a 2. világháború alatt itt tartották fogva az ellenséges katonákat. Ma viszont a természet az úr: a sziget védelem alatt áll, madárvilága közül pedig a leghelyesebb a kék pingvin.
Volt idő, amikor karanténként használták a szigetet
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
mestska · http://cities.blog.hu 2014.05.25. 11:41:06
vacsad · http://indafoto.hu/vacsad/collections 2014.05.25. 12:09:19
satie · http://321.hu/sas 2014.05.25. 18:09:30
bikmakk · http://srbija.blog.hu 2014.05.25. 19:07:48
Ahol az ember úgy veheti birtokba a folyót, mintha nem is egy milliós metropolisz kellős közepén strandolna. Bónusz: úszó víkendházak.
touristeye-photos.s3.amazonaws.com/places/web/Ada-Ciganlija_2cc4a95982345e2c750a174e61308d97c3c3514a.jpg
Ti mondtátok