Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Eshima Ohashi híd - túl meredek vagy mégse?
Az Eshima Ohashi híd, amely Japán legnagyobb és a világ harmadik legnagyobb merev szerkezetű pillérhídja, ránézésre a tanuló vezetők igazi rémálma lehet, de még a gyakorlottakat is meglepheti. A híd mindössze 1,7 km hosszú, szélessége 11,3 m és Macué és Szakaiminató városokat köti össze a Nakaumi-tó felett.
A hidegrázás mértéke csökken, amikor az ember megtudja a két legfontosabb mutatószámot: 6,1% és 5,1%, ez a híd két oldalának dőlésszöge. Ez egyáltalán nem vészes, könnyedén abszolválhatja bárki, így a hídra aggatott hullámvasút megjelölés a sajtóban elmés, csak éppen nem igaz. A lényeg a megfelelő szöggel és teleobjektívvel való fényképezés és azzal járó optikai csal(ód)ás.
Innen úgy tűnik, hogy szinte alig lehet rá felkapaszkodni
Messzebbről viszont egészen kecsesnek tűnik
Minthogy a tavon nagy a hajóközlekedés, a hidat úgy tervezték, hogy a hajók átúszhassanak alatta, ezért volt szükség a meredeknek tűnő vonalvezetésre és a szellős szerkezetre.
A 2004-ben épült híd alatt 5000 tonnás hajók is elférnek
A híd egy Daihatsu hirdetés révén vált ismertté, a Tanto nevezetű modellt népszerűsítették vele. Az autó nem valami szép darab, de a reklám azért megtette a hatását.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Fotósképző · fotoskepzo.hu 2015.05.05. 23:50:27
Nem ez a lényeg, hanem a _nagy_ gyújtótávolságú objektív, azaz a teleobjektív használata. A nagy gyújtótávolság ugyanis összenyomja a teret, így alakul ki a fenti képeken látható térleképezés, azaz perspektíva. Ugyanaz a hatás, mint amikor a 1000 fő tüntetőt több (száz)ezernek ábrázolja a fotós: jó messziről, teleobjektívvel fotózva az emberek egymás mellé szorulva látszódnak, miközben valójában pár méterre állnak egymástól.
Brendel Mátyás · http://ateistaklub.blog.hu/ 2015.05.06. 07:46:49
mvistatic.com/of-photos/2008/10/16/na05_2355358_5_px_640_.jpg
Ti mondtátok