Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A Víz Világnapjára: mikor jön már meg az eszünk?
A Víz Világnapjára egy erős Saint Exupéry idézettel és egy hasonlóan ütős fotópályázattal készültünk. “A víz semmi, ha nem tudod, mit jelent a hiánya. És az még nem élet, ha nem halsz szomjan.” A vízhez és annak hiányához egyre sokkolóbb adatok tartoznak: majdnem minden harmadik ember csak szennyezett vízhez jut hozzá vagy vízhiányos régióban él. 2050-re ez a szám 50%-ra is emelkedhet és milliók lesznek kénytelen elhagyni lakhelyüket. Ennek egyik legszemléletesebb példája Fokváros, ahol a világ nagyvárosai közül elsőként elfogyhat a víz.
A figyelemfelhívás egyik húsba vágó eszköze, ha olyan képeket lát az ember, ami visszaadja azt az érzést, hogy víz nélkül, legyen az bármilyen formában is, sehol nem lennénk.
A 2017-es National Geographic utazási fotópályázat képei pont ilyenek. Ámuljunk és gondolkodjunk el!
Nemuro a Hokkaidó sziget legkeletibb városa, a Japán-tenger, az Ohotszki-tenger és a Csendes-óceán határolja. Az Oroszországhoz közeli várost halászok lakják, életük a víz és a jég körforgásában telik.
© National Geographic - Chris McCann
Egy esős nap története Bangladesben, a Dhakából induló vonat éppen megállt Gazipurban, a Tongi Vasútállomáson. Egy érdeklődő szempár és egy ázott esernyő mindössze a főszereplő.
© National Geographic - Moin Ahmed
Az Antarktisz jégbe és hóba zárt világának egyik képviselője az Adélie-pingvin, ami nevét Jules Dumont d’Urville francia felfedezőtől kapta, konkrétabban a feleségéről.
© National Geographic - Larry Malvin
A víz alatti és feletti világ egy képben. A Lofoten-szigetek olyan mintha Norvégiát zanzásítanánk: tiszta levegő, hegyek, víz, piros házak, halászat. Nem beszélve a világ egyik legmenőbb focipályájáról.
© National Geographic - Sergey Lukankin
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Szalay Miklós 2018.03.25. 19:32:23
egyvilag.hu/temakep/078.shtml
Ti mondtátok