Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Ki a legférfibb férfi? Bizonyítás lopótökkel.
A nigériai Argungu is csak egy unalmas halászfalu lenne, ha nem itt rendeznék évente az Argungu Nemzetközi Halász Fesztivált (AIFF). Itt aztán a férfiak megmutathatják mennyire férfiak a tó legnagyobb halának kifogásával. Nem horgászfelszereléssel, hanem puszta kézzel, bizonyítván ezzel a folyóparton drukkoló hölgykompániának, hogy bizony ők a legjobb halászok és az evolúció legtökéletesebb hímjei.
A négynapos fesztivált februárban vagy márciusban rendezik meg és népszerűségét jelzi, hogy a látogatók már egy hónappal a kezdés előtt megérkeznek a városba, hogy részt vegyenek az előkészületi izgalmakban. Az utolsó napon megrendezett halászverseny menete a következő: halászok ezrei ellepik a folyót kivájt lopótökkel és hálóval, és 45 perc áll rendelkezésükre ahhoz, hogy kifogják a legnagyobb halat az egy mérföld kiterjedésű Matan Fada folyóból. A kivájt lopótököt különféle magvakkal töltik fel, mellyel a sekélyebb vízbe csalogatják a halakat. A legnagyobb fogások között szerepelt egy 64 kg-os nílusi sügér. A győztes nemcsak versenytársai irigy tekintetét zsebelheti be, hanem egy autó és utazás boldog tulajdonosa is lehet.
Vannak, akik bármire képesek a győzelemért. A 2008-as győztest például megfosztották címétől és börtönbe vetették, mivel néhány versenytársa bebizonyította, hogy a halat már korábban kifogta egy másik folyóban, valószínűleg a Nigerben.
Bár a vallási ünnepekhez köthető halászfesztiválok a 16. századra vezethetők vissza az AIFF hagyományai 1934-hez kapcsolódnak, amikor Dan Mu'azu szultán történelmi látogatást tett a városba, megszüntetvén ezzel a Sokoto kalifátus és a Kebbi királyság közötti évszázados ellenségeskedést. A fesztivál a horgászverseny mellett számos mezőgazdasági kiállítást is magába foglal és jelzi a terménybetakarítás végét.
Akik nem jönnek lázba a halászversenytől, azok kipróbálhatják magukat ökölvívásban vagy éppen birkózásban, valamint fogadhatnak teve- és szamárversenyekre. Hiába. Élni tudni kell.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok