Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Felhőkarcolóval az éghajlatváltozás ellen a Himalájában
Az eVolo építészeti magazin minden évben megrendezi a maga felhőkarcolós versenyét (Skyscraper Competition), új technológiák és anyagok, globalizáció és digitális forradalom mottóval. A verseny célja, hogy tehetséges fiatalok megmutathassák építészeti elképzeléseiket és vizuális látásmódjukat. Idén a kínai Zhi Zheng, Hongchuan Zhao és Dongbai Song nyerték meg a versenyt a himalájai víztoronnyal (The Himalayas Water Tower), mellyel a kínai alkotók a klímaváltozásra és hatásainak tompítására próbáltak választ adni.
Ha a sarkköri területeket nem számítjuk, a Földön a legtöbb gleccser a Himalájában található, szám szerint a Föld édesvíz készletének 40%-a, mintegy 55.000 gleccser formájában. A klímaváltozásnak köszönhetően a hatalmas jégtakaró olvadása közvetlen fenyegetést jelent Ázsiában, különösen azok a települések vannak veszélyben, melyek a gleccserek táplálta folyók mentén helyezkednek el.
A hegyekbe tervezett Himalája Víztorony valójában egy víztározó, amely az alacsonyabban fekvő területek vízelosztását szabályozza. A víztoronyból igény szerint bármennyi elhelyezhető. Az esős időszakokban összegyűjti a vizet, megtisztítja és lefagyasztja későbbi használatra. Aszály idején is elegendő vízmennyiség állhat rendelkezésre, miközben a víztározó a jövő generációinak is "félretesz" némi folyadékot.
A víztorony alsó része hat, egymásba fonódó csőből áll, melyeken keresztül a vizet összegyűjtik és tárolják. A torony felső részében található négy hengerben fagyasztják a vizet. Az alsó és felső részt összekapcsoló mechanikus rendszer tisztítja a vizet, valamint szabályozza a folyó- és fagyasztott víz arányát. A torony legalján kiépített csatornarendszer szabályozná a víz áramlását a lenti településekre és összekötné a hegyeket a falvakkal.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
szorokin · http://quauaua.tumblr.com 2012.09.22. 14:15:02
folyómegfordítás (fordított irány, antigravitáció), tó v tengerkiszárítás, falu és város és régiósüllyesztés, póklábú víztornyokat a himalájába - dobjuk már fel ezt az egyhangú betonhegységet...,
+ bonusz javaslat: kínai falat lehetne építeni vagy folytatni a himalája gerincén
chipanddale74 · http://www.autosvilag.com 2012.09.22. 15:21:02
ROZ 2012.09.22. 17:31:52
Measurer 2012.09.22. 21:31:59
www.fao.org/forestry/17431-0f4179c1ecd6a23d0aebda31f54a95ab3.pdf
Várjuk a magyar fiatalok hasonló SWC projektjeit. Az is jobb lenne, mint a semmittevés, a folyamatos EU-segélykérés,a megalázó IMF-mannára várás.
gpt32 2012.09.23. 00:41:46
"a Himalájában található, ... a Föld édesvíz készletének 40%-a"
"a Föld vízkészletének...kb. 80%-a a sarki jégtakaróban található,"
www.ervrt.hu/cgi-bin/index.php?hlid=30
(mielőtt valaki rákérdez, a jég az édesvízből van)
Az eddig 120%, de itt van még 20%:
"A Bajkál-tó...Magában foglalja a Föld édesvízkészletének egyötödét."
hu.wikipedia.org/wiki/Bajk%C3%A1l-t%C3%B3
Aztán még: talajvíz, karsztvíz, folyók, tavak, stb.
Láthatjuk tehát, hogy az édesvíz mennyiségéhez képest elég sok édesvizünk van. Még a csapból is az folyik.
pupumpa 2012.09.23. 01:32:27
A Himalája nem elég magas? Miért kéne ide még pár száz méterre emelkedő víztorony?
Elrekesztenek egy völgyet, vizet belepumpálják, kifolyást megoldják, aztán annyi.
És ezek a szép kecses csavart lábak! Biztos stabilan megtartják a pár ezer tonna vizet az orkánerejű szélben.
"tetszőleges számban elhelyezhető"
Persze: copy - paste és már van is 1000 víztorony!
Patreides · patreides.blog.hu 2012.09.23. 04:28:41
A képen az egyik láthatóan egy nőstény alaya, a másik pedig egy him alaya.
L.A. · http://blog.fuggoagy.hu 2012.09.23. 10:49:30
ennek kb. annyi értelme van, mint az M6-osra alagutat építeni.
szóval meg fogják építeni :)
Ti mondtátok