Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A víz mint görbe tükör
A művészet sokféleképpen értelmezhető és élhető meg, pláne ha a művész az álmait is beleviszi és ezzel még jobban összezavarja az embert. Caras Ionut román fényképész munkássága nehezen határolható be, valahol félúton van a szürrealista és a hétköznapi között.
A nagy hal kifogása (Catching the big fish)
A választás szabadsága (Freedom of choice)
Ionut Iasi városában született és hosszú éveken keresztül halászként dolgozott, mielőtt felfedezte a fényképészetet. Hagyományos munkái mellett (még esküvői fotózást is vállal) photoshoppolt képeit érdemes kiemelni, ezekkel díjakat is nyert.
A vízi világ lánykája (Water world girl)
Kedvenc szereplői az öregek, a gyerekek, a halak és az elefántok. Képei mindig valami történetet mesélnek el, sokszor csak szórakoztatóak, de fontos társadalmi kérdéseket is felvetnek és előfordul, hogy saját anyagait photoshoppolja meg, Erik Johanssonhoz hasonlóan.
Caras azonban nemcsak képeit, de tudását is megosztja honlapján. Annyira belejött a photoshoppolásba, hogy saját praktikáit videókon keresztül is megmutatja. Azt javasolja, az első béna próbálkozások után se adjuk fel, ő is így tanulta meg használni a programokat.
A szabadság íze (Taste of freedom)
A törvények áthágása (Breaking the law II)
Érdekes tájak, érdekes jelenetek után vadászik, szinte mindent lefotóz, ami jó alapot jelenthet digitális manipulációihoz, máskor meg pontosan tudja, milyen arcokat, milyen anyagokat akar, és addig fotózik, amíg meg nem találja azt. Fotói bizarrságát pedig pont az adja, hogy sok saját képből, sok apró részletből állítja azokat össze.
Az álmok megélése (Living the dream)
Személyes képeket is felhasznál, ebből is egyre nagyobb a kollekciója (már kb. 150 ezer db), és egy pár hónapja kitalálta, hogy minden nap csinál egy kollázst, mindegy, hogy jó vagy rossz lesz, a lényeg a gyakorlás.
Tisztelet a barátaimnak (ATribute to my all friends)
És hogy mi a célja? Amellett, hogy elismert digitális művész akar lenni, szeretne bekerülni a Guinness Rekordok Könyvébe azzal, hogy neki van a legtöbb saját digitális kollázsa. Ha összehozza a 2 ezret, közel lesz, hogy megvalósítsa a saját álmát.
Egy álom álma (Dream of a dream)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok