Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A természetnél nincs jobb installáció
Négy művész négy különböző perspektívából szemléli ugyanazt: a természetet. Szerintünk ezek az alkotások a legjobb víz-ember-természet kapcsolatra vonatkozó művészeti értelmezések, mert okosak, ötletesek, közük van a természethez, gondolkodnak és gondolkodtatnak.
Rune Guneriussen természet-értelmezése
Rune Guneriussen a fotózás és a szobrászat közé helyezi el művészetét, 2005-ben kezdett el dolgozni és azóta számos helyszínt végigfotózott Norvégiában. Munkáiban a természet és az emberi kultúra közötti egyensúlyt keresi, elég jól meg is találja. A lehető leghétköznapibb tárgyakból készít installációkat, könyveket, székeket vagy éppen lámpákat használ, amelyeket aztán lefotóz.
Nazar Bilyk - Eső
Nazar Bilyk ukrán szobrász esőszobrai bronzból és üvegből készülnek, az ember-természet kapcsolatot jelképezik a víz aspektusából. Bylik az ember belső dialógusát próbálta visszaadni a szobraiban, az embert foglalkoztató kérdések bonyolultságát. Ezért emeli fel a fejét a szobor. Az esőcsepp valójában a kommunikáció szimbóluma, amely összeköti az embert a sokféle élethelyzettel.
Piere Fabre - Csepegő (Dripping)
A Csepegő névre hallgató vízesés-installációjához a francia művész, Pier Fabre több, mint 200 piros fonalat használt fel. A 20 méter hosszú fonalakat 3 nagy részre osztotta, olyan hatást keltve, mintha a víz felett lebegnének. Ezt úgy érte el, hogy különböző helyekre fémhuzalokat feszített ki és erre futtatta fel a fonalakat. A víz így a fonalakról is lecsöpög, ha pedig még meg is világítják, olyan, mintha minden egyes csepp állandó körforgásban lenne. A Csepegőt Fabre a 2014-es Horizons Sancy fesztiválra készítette, amely a kortárs művészek egyik legkedveltebb művészeti happeningje, ráadásul kifejezetten olyan művekre fókuszál, amelyek a természettel kapcsolatosak.
Cody William Smith - Egy pillanat visszatükröződése (A Moment's Reflection)
Az amerikai fotós, Cody William Smith nem hagyományos tájképeihez egy hatalmas tükröt használ. Egyedi perspektívái úgy jönnek létre, hogy a táj egyes részleteit visszatükrözi, így a környező természet amúgy nem összekapcsolódó részei kerülnek egy fotóra.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok