Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Németország legnagyobb úszó épülete
Az ma már nem kérdés, hogy a klímaváltozás okozta vízszintingadozás követéséhez a tengereknek, folyóknak és óceánoknak egyre több vizet kell elnyelniük. A válasz azonban nem minden esetben újabb gátak építése, sokkal inkább a vízre „költözés”. A Hamburgban megvalósult IBA DOCK a legnagyobb német úszó épület, amely a 21. századi új városformáció, az úszó város prototípusa lehet.
A Müggenburger vámkikötőben található 3 emeletes iroda- és kiállítótér egy 43x25 méter nagyságú beton pontonhídon helyezkedik el, ez könnyíti meg, hogy akár a 3,5 méteres vízszintingadozást is tudja követni az épület és a nagy viharoknak is ellenálljon.
Egy kis híd vezet az épület bejáratához, belül kiállítótereket, irodákat, egy városmakettet, kávézót, kint pedig egy teraszt találunk. A szerkezet egy könnyű acélvázra épül, előre gyártott elemekkel, amelyeket a helyszínen raktak össze és bármikor szét- vagy összeszerelhetőek.
A könnyed építészeti megoldások és a színes dizájn mellett az energiatakarékos működésre is odafigyeltek. Szinte minden elem újrahasznosítható, az egész épület szétszedhető darabjaira, így bárhol újra felépíthető. A dokk csakis napenergiát és vízenergiát (az Elbából) használ a hűtő/fűtőrendszerhez, az elektromos energia igényeket pedig a tetején található fotovoltaikus panelek elégítik ki.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Mandiner blogajánló 2012.12.03. 10:51:00
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
végsőkig hiszterizált agyalágyult ámokfutó troll · http://engesztelhetetlen.blog.hu/ 2012.11.29. 15:00:15
De az igaz hogy jó sok ablak van benne az tetszik!!!
Ronald 2012.11.29. 15:02:07
Elmondaná nekem valaki, hogy hogy a rákba lehet fűteni vízenergiával?
Még ha az az Elbából jön akkor is.
Mert a németországi, téli, "verőfényes" napsütést - azt ismerjük, azzal egy kutyaólat sem fűt be.
Akkor hogy is van ez a "vízenergiás" dolog?
.
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2012.11.29. 15:33:45
nem laknék/dolgoznék ilyenben, de jól néz ki.
Spacecake 2012.11.29. 15:38:07
Ronald 2012.11.29. 16:50:11
Hát ennek azért jó lenne kicsit utánanézni.
Ha csak szimplán "világos van" akkor 1 m2 napcella lead olyan 150-200 W teljesítményt.
Ez a német télben, napi 8-9 óra úgymond "világossággal" olyan 1.600 Wh teljesítmény - naponta!
Ez 24 órára lebontva (mert éjjel is hideg van, ugyi - szóval ez négyzetméterenként tud átlag 66 Wh-át - nem elírás: hatvanhat Wattot.
Hány négyzetméter napelemre van szükség, hogy azt a legalább 15-20 kWh -át kipréselje magából... amikor úgymond: "világos van"?
Mondjuk 300 négyzetméterre? Nem piskóta, szó se róla :-))))
.
Szakyster 2012.11.29. 17:46:39
Amúgy meg ez egy szóróanyag, nem technikai dokumentáció. Feltételezem, a mérnök kitalálták, és átszámolták. Nem Magyarországról van itt szó.
Ti mondtátok