Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Mennyire menő egy offshore loft?
3 évvel ezelőtt már írtunk egy hajmeresztő projektről, a Turbine City a norvég partoknál valósult volna meg és egy 49 szélturbinából álló város lett volna. De a terveknél sosem jutottak tovább. Most itt az újabb őrület. Milyen lehet egy turbinában lakni? Szélturbina-technikusok és loft-imádók előnyben!
Valós alternatíva vagy csak egy újabb megvalósíthatatlan terv?
Az offshore turbinák mérete egyre nagyobb lesz (a világ legnagyobbja 154 m átmérőjű) és az energiatermelésen belüli arányuk is növekedni fog. Éppen ezért a bolgár Morphocode építésziroda egy praktikus(nak tűnő) megoldással állt elő: miért ne lakhatnának a technikusok a turbina tetején, a nacelle-ben kialakított loftokban?
A klasszikus elmélettel ellentétben, amikor is elhagyatott, elhanyagolt gyárépületekben, üzemekben, raktárakban alakítanak ki loftokat, a turbina-lakás lényege, hogy új és szokatlan helyből varázsolnak loftot.
De mi van a zajjal és a hullámzással?
Kényelmesnek tűnik, de kérdés, hogy elég stabil-e
Az ötlet nem rossz, csak éppen nem veszi figyelembe a szelet, a lapátok okozta a zajt, a víz hullámzását, a generátor közelségét és a totális elzártságot. De ha túl leszünk az új és legújabb trendeken – hordozható házak, minimalista házak, zöld házak, okos házak –, talán erre is találnak megfelelő megoldást és nemcsak a technikusok költöznek be, de a loft-imádók is sorban állnak, hogy vehessenek maguknak egyet.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Alick 2014.04.22. 19:19:07
lutria 2014.04.22. 21:16:30
Palladrin 2014.04.23. 06:05:54
Ha napszél forgatná, akkor lenne mesterséges gravitáció, így mehetne az űrbe is ...
Ti mondtátok