Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Fürödtél már múzeumban?
Naoshima szigetére nem könnyű eljutni. Az elmúlt 25 évben mégis művészetkedvelők ezrei látogattak el ide, hiszen nem mindennapi élmény egy múzeumban éjszakázni, fürödni és záróra után a tenger mellett sétálgatva nézegetni a műalkotásokat.
Az egész 1985-ben indult, amikor is két japán (egy üzletember és egy politikus) egy közös álmot dédelgetett: hogyan hozzuk össze a természetet, a művészetet és az építészetet és hogyan oktassuk erre a gyerekeket és a felnőtteket is. 1989-ben megnyílt a Naoshima Nemzetközi Tábor a Pritzker-díjas japán építész, Tadao Ando tervei alapján. Az ideérkezők nappal a tájban gyönyörködtek, éjszaka pedig mongol jurtákban fagyoskodtak. Ebben az évben jelent meg az első szobor, Karel Appel Béka és macska c. alkotása.
Újabb 3 év elteltével a jurtát felváltotta a ház. 1992-re elkészült a Benesse Művészeti Ház/Múzeum, amely nem más, mint egy hotel (10 szobával) és egy múzeum keveréke. A komplexum 4 épületből ál, ezeket szintén Tadao Ando tervezte.
A kultúra beszippantása mellett alá is merülhetünk abban: a Cultural Melting Bath során egy jacuzziban áztathatjuk magunkat (a személyzet különböző gyógynövényeket is ajánl) a Feng Shui szigorú szabályait követve elhelyezett Taihu kövek társaságában.
Természetesen nemcsak a vendégek számára ajánl látni-és tennivalót a sziget, hanem az alkotók számára is. A művészeket és építészeket is arra bíztatják, hogy a sziget teljes terjedelmét használják ki, alkotásaikat szinte bárhová elhelyezhetik, a kiállítótermekben, de a szabadban is. És ez a legjobb az egészben: nem tudni, mikor mire bukkanunk a séta során.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Mandiner blogajánló 2012.10.31. 14:36:01
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
b. marcell · http://arfolyamok.blog.hu/ 2012.11.09. 12:26:00
Yarner · http://androlib.blog.hu 2012.11.12. 16:55:42
Remek cikk, ls egy fantasztikus hely, bár nagyon távoli. Remélem, egyszer még visszajutunk.
Ti mondtátok