Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Magyar ötlet Európa legmenőbb művészhajója
Mit csinál több tucatnyi ember egy hajó fedélzetén, a Dunán csordogálva? Nem, ez nem egy hagyományos hajós túra, hanem egy remek művészeti projekt, a Rivers of Europe (RIVE). A fedélzeten adott 25 művész (8 különböző országból), akik egy-egy művészeti ágon (kortárs tánc, vizuális művészet, design és zene) keresztül igyekeznek megszólítani a folyó-menti embereket. Ráadásul mindez magyar kezdeményezés.
Európa folyói elválasztanak és összekötnek bennünket
Sokan feltették már a kérdést, mit jelent európainak lenni, mit jelent a Duna mellett élni? A blogon nemcsak építészeti szempontból próbáljuk körbejárni ezt a témát, hanem a társadalmi és kulturális okokat is kutatjuk. Ezért érdemes beszélni erről a kiváló, kultúrákon átívelő összművészeti kezdeményezésről.
A Duna Pozsonynál és az Új Híd
Ha lecsupaszítva nézzük a projektet, olyan, mintha hagyományos módon végigcsorognánk a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig, 35 nap alatt 1884 km-t megtéve, itt-ott kikötve. De éppen azért szeretjük az ilyen megoldásokat, mert a legkevésbé sem hagyományosak, a kulcsszavak: a folyó és a művészet, mint földrajzi és társadalmi kapocs.
De milyen kapocs lehet a folyó és a művészet? A projekt, melynek főszervezője a magyar Pro Progressione, fő céljául azt tűzte ki, hogy egyfajta kommunikáció, interakció induljon meg a Duna-menti régiók lakói között és ezen keresztül a vízi élet kihívásaira próbálják megtalálni a válaszokat. A felkészülés egy évet vett igénybe, a programban résztvevő országok partnerszervezetei pedig egy-egy művészeti ág vezetéséért feleltek, felelnek, úgy, hogy a művészi koncepciót a „víz, mint művészi alkotóelem” gondolatmenet köré építették fel.
A hajót úgy alakították ki, hogy mindenféle programot be tudjon fogadni
Napközben workshopokkal, este performanszokkal várják a látogatókat
A hajó 2014. augusztus 16-án indult Regensburgból, 9 különböző országot érintve 33 városában állnak meg, ahol több mint 40 előadást tartanak. Magyarországra augusztus 27-én érkeztek, legközelebb Budapesten lesznek szeptember 2-3. között (a Nehru partnál), utána irány Dunaújváros, Baja és Mohács, majd Horvátország, Szerbia, Bulgária, Románia, Lengyelország és végül újra Németország.
A hivatalos sajtótájékoztatóra 2014. szeptember 3-án 14 órakor kerül sor a Duna pesti oldalán, a Petőfi-híd szomszédságában lévő Nehru part 8-as mólójánál. De ti ne várjatok addig, már ma menjetek ki a hajóhoz, a programról itt olvashattok bőven.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok