Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A szaunák királynője
Szaunát építeni ma már nemcsak egyszerű ingatlanfejlesztés, hanem építészeti kihívás is. A Barlang-szauna helyszínét elnézve teljesen érthető: a kanadai Huron-tavon található, a Sans Souci sziget hatalmas gránitszikláiba ágyazva.
A Huron-tó a világ harmadik legnagyobb édesvizű tava és a környék méltán ismert csodaszép naplementéiről. Ide tervezte a 75 m2-es szabadon álló szaunát a kanadai Partisans építészstúdió. Egyből tudták, amint meglátták a helyszínt, hogy ide nem akármilyen építmény kell: egy olyan, ami nemcsak figyelembe veszi a környezeti adottságokat, de szinte abból nő ki. Így jött képbe a barlang-motívum.
A Georgian-öböl ideális helyszín
A szauna tervrajza
A tervezők 3D szkennert használtak, hogy a legmegfelelőbb modellt alkossák meg. 15 koncepciót vázoltak fel, ebből 4 maradt az utolsó körre és végül a megbízó kívánságaival egybecsengően a melegséget árasztó cédrus belsőre és a letisztult, egyszerű külsőre esett a választás. A faanyag a környékről származik, és nemcsak a kiváló minőség miatt használták ezt, hanem mert jól ellenáll a gőznek is.
CNC-marással gyártották le az egyes elemeket
A nyílászárók nagy hatékonyságú hőkezeletlen üvegből készültek
A kialakításnál a design mellett elsődleges szempont az energiahatékonyság volt. Nemcsak a nyílászáróknál figyeltek oda arra, hogy ne szökjön a hő (dupla és tripla üvegezéssel készültek), de a szerkezetre olyan szigetelést raktak (energiatakarékos alumínium fólia), amely egyfajta „légteret” alkotott a falak és a külső környezet között, emiatt a fa egyenletesen tud "mozogni" a meleg hatására.
A szauna hajón érkezett a helyszínre
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Moin Moin 2014.12.24. 13:02:29
Kelly és a szexi dög 2014.12.24. 16:04:32
Papírzsepi · http://lemil.blog.hu 2014.12.24. 19:07:36
1. Finn szauna esetén nincs gőz. A relatív páratartalom igen alacsony a magas hőmérséklet miatt. Ez utóbbi miatt kell spéci fa - például, hogy ne égessen, ha ráülsz. A gőz a gőzkabinban van, és az igencsak máshogy működik.
2. A szerkezethez mindenképp kell párazárás és hőtükör. A kettő jellemzően ugyanaz a fólia szokott lenni, de nem feltétlen. Minden esetre enélkül komoly gondok lehetnek. Szóval ez mindig így van, ez nem nagy extra.
3. Az ablakoknál célszerű jó üvegezést választani, de a veszteség mindenképpen nagy lesz. Sokkal-sokkal nagyobb, mint a sima falnál. Ezt a kazán méretezésénél kell figyelembe venni, és kevésbé számít, hogy dupla vagy tripla az üvegezés.
4. A fa ugyan tényleg mozog a hőtágulástól, de a mozgásának az egyenletessége.... hm. Amúgy inkább a vetemedés az érdekes, ezért is kell extra száraz és gyantamentes fa.
Mázli, hogy ilyen van a környéken.
Amúgy tényleg érdekes építmény, jópofa, és a kilátás is klassz.
Meg tutira bazi drága is volt.
Ti mondtátok