Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Minden nap a Föld Napja!
Kicsit rendhagyó módon csatlakozunk ma ahhoz az egymilliárd emberhez, aki a világ legnagyobb környezeti happeningjén ünnepli a Földet, amit eddig szerencsére még nem sikerült elpusztítani. Pedig olyan törékeny, mint az a 17 m² üveg, amit egyik kedvenc fotósunk használt legújabb művéhez.
Erik Johansson - Impact (Hatás)
Erik Johansson bár szemtelenül fiatal, mára megkerülhetetlen figurája lett a fotózásnak, főként ami a fotómanipulációkat illeti. Hihetetlen perspektívákat képes elénk tárni, az ember tényleg más szemmel nézi a tájat művei górcsövén keresztül. Igaz ez a legfrissebb alkotásra is, az Impact elkészüléséhez majd egy hónap kellett, és messze nem csak photoshop. Igazi helyszín, igazi ember, igazi hal.
Minden darabnak megvan a helye
Olyan fotót akart csinálni, ami azt a hatást kelti, mintha egy tó darabokra törne. És ez mennyire nincs messze a valóságtól. Mostanában sokat lehet olvasni arról, hogy tavak száradnak ki, legutóbb pl. Bolívia második legnagyobb tava esett áldozatul az emberi felelőtlenségnek és a környezeti hatásoknak.
Volt - Nincs: A Poopó-tó
Erik fotója igencsak realisztikusra sikeredett, jól keveri a valóságot a szürrealitással. Képeihez sokszor Escher és Dali is ihletet nyújt, hitvallása szerint az egyetlen dolog, ami korlátoz bennünket, az a képzelőerőnk. És ha megnézzük a videót, ami a fotó elkészítésének kulisszatitkait tárja fel, nagyon is egyetértünk vele. Ami pedig a Föld Napját illeti: ahhoz nem kell elrugaszkodni a valóságtól, hogy tegyünk érte valamit. Irány bármelyik program, vagy egyszerűen csak ne használj műanyagzacskót, zárd el a csapot, kapcsold le a villanyt, ne dobáld el a szemetet és nézd meg, mekkora az ökológiai lábnyomod.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok