Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A víz, a vízpart és a street art
A street art és a víz/part találkozása, avagy 1 km hosszú reklámfelület, ládaember a kikötőben, 3D-s alkotások az utcán és meglepő szoborkompozíciók a folyó mellett.
Water is life – A víz élet (Drachten, Hollandia)
Drachten városa 2008-ban Henk Hofstra segítségével 1 km hosszúságban kékre festette a főutcát. Miért is? Hogy az itteniek számára felelevenítsék, milyen is volt az élet, mikor még a főutca helyett csatorna szelte át a várost.
Write on the water – Írj a vízre (Treviso, Olaszország)
Guildor polisztirénből készült írásai Treviso-ban találhatóak és szerinte leírni ezeket a gondolatokat („Gondolkodj meggondolatlanul” és „A boldogság megtörténik”) a vízre olyan, mintha biztonságban akarnánk tudni őket, és megkülönböztetnénk a fontos dolgokat azoktól, amiket úszni kell hagyni.
The Straw – A szívószál (Berlin, Németország)
A német street art csapat, a Mentalgassi bio-enyv (krumpli keményítő és víz elegyéből alkotott ragasztó) segítségével különböző fényképeket helyeznek el utcabútorokon (pl. kukákon), ablakrácsokon, víztornyokon vagy éppen jegyautomatákon. Vagy csatorna-menti házfalakon.
The Crevasse – Gleccserszakadék (Dun Laoghaire, Írország)
Edgar Müller híres német „utcafestő” 2008-ban az ír Dun Laoghaire-ban megrendezett "Világ-kulturális Fesztivál”-on festette meg 250 m2 nagyságú 3D-s képét a Keleti Mólón. A hatalmas gleccserszakadékkal a jégkorszakot idézte fel.
Elliott, the Crate man – Ládaember (Cape Town, Dél-Afrika)
Elliott – a legnagyobb ládaember a világon – a dél-afrikai foci vb hivatalos drukkere volt. Porky Hefer és csapata a 18 m-es építményhez 4200 ládát használt fel. A hatalmas „lego-ember” egyúttal azt reprezentálja, hogy már létező dolgokból hogyan tudunk újat alkotni.
The Travellers – Az utazók (Melbourne, Ausztrália)
A beirut-i Nadim Karam által tervezett és a Yarra folyó felett található, 2005-ben átadott installáció a kultúrák keveredését ünnepli a migráción keresztül – régi és új, őslakos és bevándorló találkozását Ausztráliában. A kompozíció 10, egyenként 7,5 magas szoborból áll, megalkotásukhoz Karam mintegy 3,7 km-nyi rozsdamentes acélt használt fel, illetve üveget. 9 figura motorizált, így a Sandridge hídon mozogni is tudnak.
Sólfar – A naputazó viking hajó (Reykjavík, Izland)
Jón Gunnar Árnason 1986-os acélszobra a városközponttól északra, a kikötő területén található és a Nap irányába mutat, amikor az lemenőben van. Reykjavík legtöbbet fotózott művészeti „terméke” azt a fajta hajót ábrázolja, amellyel a Vikingek hódító útjaikra indultak.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok