2011. május 08. vasárnap vízpart | 1 komment

Modern művészet a pozsonyi Dunánál

A Danubiana Muelensteen Művészeti Múzeumot Pozsony Čunovo városrészében találjuk, mely Szlovákia első magánmúzeuma modern művészeti alkotásokkal. A szlovák főváros városközpontjától kb. 15 km-re (a bősi vízierőmű közelében) berendezett Művészeti Múzeum 2000. szeptember 9-én nyílt meg.
 
A pozsonyi gálya
A pozsonyi gálya

tovább »

Címkék:Duna Pozsony



2011. május 06. péntek vízpart | 1 komment

Európa-Duna-Víz konferencia: már stratégiánk is van a Dunára

Az EFAP szervezésében 2011. május 4-7. között Budapesten zajlik az a nemzetközi konferencia, amelynek témája Európa és a Duna - innováció és fenntarthatóság szempontjából. Az eseményen számos nemzetközi hírű szakember, építész, EU-s tisztségviselő és újságíró számol be a Dunával kapcsolatos jövőbeli tervekről vagy már megvalósult projektekről, természetesen mindezt a környezetvédelem célkeresztjébe állítva. Az elkövetkezendő posztokban a Duna Stratégiáról, illetve a konferencián elhangzott, kifejezetten vízparthoz köthető fejlesztésekről számolunk be.

tovább »

Címkék:Duna



2011. május 06. péntek vízpart | komment

Úszó apartmanok Amszterdamból

Hollandia negyede tengerszint alatt helyezkedik el. A sok csatorna, híd és épület hűen illusztrálja, miképp használták fel a hollandok az innovációt és technológiát a klímaváltozás elleni küzdelemben. 

Jó példa a Waterstudio.NL különleges úszó apartmankomplexuma Amszterdamban,  egy "lebegő" sziget villákkal és cölöpházakkal. A tömbnek biztonságos udvara lesz, parkolási lehetőséggel, a házaknak pedig közvetlen kapcsolódásuk a vízzel. A cölöpházak magasan a víz felett helyezkednek el, saját terasszal és kikötővel alul. A projekt várható befejezési ideje 2013.



Címkék:Hollandia Amszterdam Épület Waterstudio NL



2011. május 04. szerda vízpart | 11 komment

Turbine City - Turizmus norvég módra

Norvégiában meglehetősen nagy az egy főre jutó természetes energiaforrások aránya; a norvégok mindig is élen jártak a megújuló energiaforrások felhasználásában, bár az olaj dominanciája még mindig jelentős. 2003-ban átadták az ország első víz alatti erőművét, 2009-ben pedig a világ első úszó szélturbináját. 2020-ra az ország akár Európa egyik legnagyobb megújuló energia-exportőrévé válhat, pl. a szélenergia területén, hiszen egyedülálló adottságokkal rendelkezik az offshore szélenergia felhasználása tekintetében: Európában Stavanger partvonala a leghosszabb és legszelesebb.

Norvégia adottságait és a jövő kihívásait meglovagolva alkotta meg 2010-ben az időközben már külön utakat járó ON OFFICE iroda a „Turbina város” névre hallgató (fantázia)projektet, mely a turbinákat és a turizmust egyesítené, ebből lenne a „turbizmus” – azaz egy offshore szélfarmon épített komplexum, benne hotel, wellness részleg, múzeum. Szó szerint hajmeresztő ötlet.

A helyszín

Stavanger – amely nem elhanyagolható módon 2008-ban Liverpool mellett Európa Kulturális Fővárosa volt – természeti szépségei miatt is ismert, bár a „fenntartható forradalom” jegyében azt gondolják a helyiek, hogy némi re-brand nem ártana. Kérdés, hogy pont erre a projektre gondoltak-e. Ikonikus landmark épület(csoport) jöhetne létre, amely akár az Empire  State Buildinghez, a Colosseumhoz vagy éppen az Eiffel toronyhoz lenne hasonlatos, anélkül, hogy a történelmi városképet bármilyen módon is befolyásolná, de nem minden árnyoldal nélkül.

Norvégia új ikonjai

© 2008-2011 Greenwala Inc. - Norvégia új ikonja? Turbinák, ameddig a szem ellát

tovább »

Címkék:Stavanger



süti beállítások módosítása