Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Sevilla 24/7 - jön a spanyol bulihíd?
Definíciója szerint a híd olyan építmény, amely közlekedési vagy szállítási kapcsolatot teremt két terület között. Sevillában azonban ennél tovább mentek, izgalmas funkciót álmodtak egy hídnak: közösségi tér, (be)lakható felület lenne a Sevilla 24/7 központ.
A spanyol építészeti magazin, a Future Arquitecturas tavaly nyáron írta ki az SC2012 Links: Bridging Rivers pályázatot, melynek az volt a célja, hogy két helyszínen - Chongqing (Kína) és Sevilla (Spanyolország) - élhető hidakat tervezzenek fiatal diákok és építészek. A pályázaton végül az orosz duó, Airat Khusnutdinov és Zhang Liheng projektje, a sevillai híd második lett. A teljes lista itt olvasható.
Közismert, hogy a spanyoloknál nagy hagyománya van az utcai életnek, esznek, isznak, buliznak, egyszóval élnek az utcán. Az új hidas központ napi 24 órában, heti 7 napban szintén közösségi tér lenne: hozzuk ide a gyereket játszótérre, menjünk el a könyvtárba, vásároljunk be, találkozzunk a barátainkkal, együnk tapast és igyunk sangriát kifulladásig. Mindezt két szinten.
A felső szint egyfajta oázis lenne a városi zajban, egy darabka zöld a város közepén, amely a fűvel és bokrokkal együtt az alsó szint árnyékolását is megoldaná. Az alsó zárt szinten kávézók, boltok, kiállítótermek kapnak helyet, a nyitott rész pedig az állandó fluktuáció helye, éjjel-nappal hömpölyöghet itt a tömeg. Funkció funkció hátán.
A folyó két partján lévő csomópontokat a híddal kötik össze a tervezők, médiaközpont az egyik oldalon, régi dohánygyár átalakítva auditóriummá a másikon, alul pedig összefüggő tér. Hát így találkozik a középkori karakter a modern hétköznapokkal. ¡Viva España!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok