Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
A vizes tehén és a többiek
Fán ejtőző tehén, bizarr anya-lánya szobor vagy éppen úszó könyvek. Street art, urban art, public art, land art remix.
Melbourne - Tehén a fán (Cow up a tree)
Az angol származású, de ma már Ausztráliában élő John Kelly finom humorral közelíti meg kényes témákat. Tehén a fán c. alkotása két tipikus ausztrál témát kapcsol össze: az áradások okozta károkat és a híres festő, William Dobell csali teheneit.
Vancouver - Esőcsepp (The Drop)
A Vancouver Convention Centre szomszédságában található 18 méter magas Esőcsepp a német inges idee alkotása, és a város életében mindenütt jelenlévő víz és egyéb természeti erők előtt tiszteleg.
Zadar - A Nap köszöntése (Greeting to the Sun)
A világ legnagyobb (vízi) orgonája mellett található Nikola Bašić alkotása (az ő nevéhez fűződik az orgona is), mely egy 22 méter átmérőjű hatalmas kör 300 üvegelemből összerakva. Az üveglemezek alatt napelemek találhatóak, így ez az alkotás a napfénnyel, míg az orgona a tengerrel „kommunikál”.
San Francisco - Átadás (Passage)
A Dan Das Mann és Karen Cusolito alkotása azt a pillanatot mutatja be, amikor a kreativitás és tradíció az idősebb generációról a fiatalabbra száll, anya átadja lányának az örökségét. A kissé ijesztő, 11 tonnás acélalkotás csak 2006 és 2007 között volt a San Franciscó-i kikötőben.
London - Az úszó kiállítás (The Floating Exhibition)
Hogyan is szerezzük be manapság az információkat? Erre próbált választ találni installációjával az angol Selina Swayne. Az úszó könyvek fából készültek, ezekre telepített növényeket, és ezzel több kérdést feszegetett: ezek a növények végül papírként végzik vagy a könyvek lebomlása után szárba szöknek valahol?
Les Arcs - Hókörök
Ezek nem a híres Nazca-vonalak vagy a gabonakörök téli változatai, alkotójuk a szintén angol Simon Beck. Saját maga tapossa ki a formákat egy francia síparadicsomban vagy befagyott tavakon, ezek akár focipálya nagyságúak is lehetnek. Az 54 éves férfi annyira elhivatott, hogy éjszakai is képes alkotni, egyetlen fejlámpa segítségével.
Szingapúr - Újévi kívánságok
Zárásképpen egy szingapúri projekt, amely először 2005-ben indult, azóta már hagyománnyá vált. Szilveszterkor több ezernyi kívánságlabdát úsztatnak az öböl vízén, 2012-ben ez már 20.000 volt. A város huszonhét pontján lehet leadni a kívánságokat, és már 2014-re is fogadkozhatunk.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Trackbackek, pingbackek:
Trackback: Street art redőnyök 2013.02.12. 13:27:25
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok