Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
2013 legkedveltebb posztjai
Egy posztba gyűjtöttük, hogy mik voltak 2013 legnagyobb durranásai, mit szerettetek, mi érdekelt benneteket a legjobban. Nehéz lenne megmondani, melyik a legkedveltebb vizes témátok, elég széles az érdeklődési skála, az viszont biztos, hogy szeretitek a vizet. Jöjjenek a ti kedvenceitek, a Top 10 poszt, ráadásként pedig a mi két kedvenc témánk.
Szöul lebetonozott folyója
Szöulban először leaszfaltozták a folyót és gyorsforgalmi utat építettek rá, aztán a városvezetés rájött, sokkal érdekesebb a város közepén áramló víz, felszedték a betont, a folyópart pedig ma már igazi közösségi tér.
Halászfaluból luxus villanegyed
Ami a franciáknak St. Tropez vagy az amerikaiaknak Hamptons, az a törököknek Yalıkavak. Az egykori kis halászfaluból és kikötőből mára luxus villanegyed és felkapott turista célpont vált.
Ökobungalók az Adrián
Buja növényzet, homokos tengerpart, kristálytiszta víz, megszámlálhatatlan sporteszköz, ökobungalók, mediterrán konyha, ezek az ideális tengerparti nyaralás összetevői. Csak egy bökkenő van, a bungalókban nincs áram.
Birkafarmból a világ legjobb villája
A díjnyertes Shearers Quarters nem más, mint egy működő birkafarmhoz kapcsolódó szálláshely, a házigazda pedig egyben a tervezőiroda feje. Szívesen cserélnénk az alkalmazottakkal, akik itt pihenhetnek a főnökkel.
A férfi, aki legyőzte a gravitációt
Philippe Ramette hihetetlen képei nem photosoppal készültek. Semmi trükk, csak okos beállítások és némi segédeszköz. És mintha nem létezne számára a gravitáció vagy a víznek nem lenne felhajtóereje.
A világ legnagyobb vizes mozaikja
Serge Belo műanyagpoharakból álló óriásbébije 15 ezer liter esővízből készült. Mert a csapból folyó tiszta ivóvíz nem mindenhol természetes állapot.
A Deltaterv gátrendszere
A nyári gigaárvíz idején mutattuk be a holland mozgatható gátrendszert, melynek keretében a tulipánosok 4600 km²-nyi területet hódítottak vissza a víztől. Összesen 13 gátat építettek a legmodernebb technikával és folyamatosan fejlesztik a konstrukciót.
A feröeri Vízsziget
Tavak, folyók, vízesés, Atlantióceán, rengeteg eső és kevés lakó, makettszerű házak: ez Vágar, a Feröerszigetek legkedveltebb turisztikai célpontja. Hosszú távon nyomasztó, kirándulás szempontjából viszont friss és agyserkentő.
Jég és hóparádé Harbinban
Harbin Kína leghidegebb városa, masszív téli 16 fokos téli átlaghőmérséklettel. Az itt rendezett Nemzetközi Jégés Hófesztivál tartalmaz mindent, ami kínai: puccos, monumentális, színes és eléggé giccses is. Egymillió látogató, túlhevülteknek jégfürdő.
Európa kevésbé ismert szigetei
Ínyenceknek ajánlottunk pár kevésbé ismert, de annál gyönyörűbb, turisták által alig-alig látogatott helyet. Van itt legrégebbi francia nudistahely, Jurassicpark utánérzés, fóka rezervátum, 4 állandó lakóval bíró sziget és az is kiderül, hol gyújtogattak Németországban a kalandozó magyarok.
És a két ráadás.
Zöld energia a közlekedésben
Összeállítás a világ első elektromos kompjáról, a világ legnagyobb napelemmel működő hajójáról, kétéltű lakókocsiról és egyéb vízi járművekről. És a vízmeghajtású autó legendája.
Sue Austin, a víz királynője
A tizenhat éve kerekesszékben élő Sue Austin lélekmelengető története, aki így is meghódította a tengert, ezzel nálunk ő az év vizes embere.
Köszönjük, hogy olvastok bennünket, jövőre veletek ugyanitt! Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek!
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok