Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Ússz a Feng Shui szerint!
Óriási tetőablakok, a víz mozgását imitáló burkolatok és árad a csí. Csak egy uszoda lenne a sok közül, ha éppenséggel nem mindent a Feng Shui hatna át. Zöldtető, hullámzó formák, aranyban úszó homlokzat. A Párizs egyik legjelentősebb üzleti negyedébe megálmodott épület azonban egyelőre csak a tervasztalon létezik.
A Feng Shui szerint a kedvező helyen lévő víz anyagi fellendülést is hozhat
A párizsi Mikou Studio 2012-ben nyert meg egy építészeti pályázatot, amelyet Párizs külterületének, Issy Les Moulineaux uszodájára írtak ki. Issy Les Moulineaux egyébként a párizsi agglomeráció egyik legfontosabb üzleti (kommunikációs) központja, itt van többek között a legnagyobb francia TV csatornák székhelye is.
Minden a kikapcsolódásról szól
Szintenként különböző funkciók
A Mikou Studio ontja magából az uszoda terveket, számos építészeti versenyre neveztek már vizes koncepcióval, de egyelőre nem sok valósult meg belőlük. A mostani komplexum terveit elnézve a kialakított zöld felületekkel már önmagában érdekes elképzelésről van szó, a pálmát azonban mégis a Feng Shui szellemisége viszi. A 4000 m²-es fürdőkomplexum ráadásul jóval több annál, mint néhány medence együttese, egészségügyi központ, szolárium, teniszpályák és törökfürdő kialakítását is tervezik. A cél, hogy ne csak úszni vagy sportolni járjanak ide az emberek, hanem ragadja magával őket a fürdő spirituális levegője is és a hagyományos wellness-relax mellett legyen valami plusz.
Vajon mikor valósul meg?
Az építésziroda a többemeletes létesítményben a minél változatosabb építészeti megoldásokkal egyfajta nyitottságra és rugalmasságra törekedett, mely minél inkább megalapozza a kikapcsolódásra vágyók ellazulását. A víz mozgását alapul véve különféle ösvényeket és rámpákat alakítottak ki, az aranyozott külső-belső faburkolat pedig a hullámokat mintázza, elősegítve a csí erőteljesebb áramlását. Az uszoda tetejére kör alakú ablakokat terveztek, hogy minél több fény és meleg jusson be az épületbe. Már csak befektető kellene.
A negyed 60 ezer lakója biztosan örüle az új komplexumnak
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok