Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Élet a sziklán: álom vagy rémálom?
Az ausztrál Modscape építésziroda szerint közel sem lehetetlen egyszerre sziklán, vízen és levegőben élni. A Cliff House terveit egy házaspár kérésére készítették el, az extrém helyszín pedig extrém megoldást kívánt. Bár az ötemeletes ház egyelőre csak terv, ha megvalósul, inkább ajánljuk a félelmet nem ismerőknek, mint agorafóbiásoknak.
Messziről az egész házból csak a felső szint látható
A Modscape csapat fő jellegzetessége, hogy előregyártott panelekkel dolgoznak és különleges épület-formákban gondolkodnak. Elmondásuk szerint a tervezés során a költséghatékonyság az egyik fő szempont és úgy is reklámozzák magukat, hogy az építkezés nem kerül többe a végén, mint amennyire az elején leszerződtek. Az előregyártott elemeknek köszönhetően 12 hétben maximalizálták az építkezés idejét.
A modulok alapja egy acélváz, a végeredmény azonban a fantáziára van bízva
A gyárat már kész állapotban hagyják el az elemek, így kevesebb idő megy el az építésre
A helyszín Victoria állam délnyugati része, az ötemeletes nyaralót pedig a hajótestre tapadt kagylók inspirálták, az egész úgy néz ki, mintha a szikla folytatása lenne és csak egy lépés az óceán. A felső szinten lenne a garázs, azt követné a nappali tér és a konyha/étkező, majd a hálószobák, az alsó részen pedig a wellness és grill rész.
Az emeleteket lépcső vagy lift köti össze
A berendezésre a minimalizmus jellemző, éppen azért, hogy biztosítsa az átláthatóságot és azt a térhatást, amit az óceán közelsége okoz.
A Modscape szerint, ha sikerülne megépíteniük a prototípust, akkor akár a sziklás területeken el is terjedhet a fentihez hasonló építkezési forma. Kritikusaik szerint viszont jó lenne, ha a sziklára épített konstrukció egyben úszó ház is lenne, hogy az se okozhasson meglepetéseket, amennyiben a házunk az erózió következtében egyszer csak a vízben landolna. Illetve egyáltalán azt érdemes átgondolni, hogy ha már egyszer ennyi pénzünk van, nincs-e véletlenül jobb, biztonságosabb felhasználási mód.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Petrow 2014.09.08. 10:42:24
agorafóbia - nyílt terektől való félelem
acrofóbia - tériszony
2014.09.08. 10:45:29
Homo Homini Lupus 2014.09.08. 15:16:21
nyisziati 2014.09.08. 16:00:55
A nagy, világos nappali meg szép, csak aztán nehogy üvegházként funkcionáljon.
The Real Batman 07 2014.09.08. 21:12:10
2, szennyvíz hova megy?
zila5 2014.09.08. 22:32:57
Én asszem a városligeti tó felett sem bírnék aludni egy szemhunyást se. :D
Itvn 2014.09.09. 10:51:39
pitonkigyo 2014.09.09. 13:06:24
nyisziati 2014.09.09. 20:53:22
Mindenesetre nem lennék a statikus helyében.
Ti mondtátok