Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Luxushotel lett a szovjet hadihajóból
Az egykor 30 repülőgép indítására is alkalmas Kijev hadihajó luxushotelként született újjá egy kínai kikötőben. A tulajdonosok úgy vélik, a 15 millió dollárból átalakított hotel kiváló szimbóluma lesz Kína növekvő tengeri ambícióinak is.
A 44 ezer tonnás Kijev hadihajó az 1143-as osztály első tagja volt, amely összesen négy hajóegységet tartalmazott. Az 1143-as valójában egy repülőgép-hordozó és egy cirkáló kombinációja volt, a hidegháború egyik klasszikus terméke. Annak a korszaknak a jelképe, amikor az oroszok és amerikaiak közötti verseny egyet jelentett azzal, ki tud nagyobbat, erősebbet, pusztítóbbat építeni. A Kijev – mint a szovjet haditengerészet egyik büszkesége, hivatalosan 1977-től teljesített szolgálatot, aktív időszaka 1993 nyaráig tartott, ekkor vonták ki a forgalomból. Az ok: a hadászati költségvetés csökkenése és a hajó megromlott állapota. Az osztály egyetlen tagja sem élte túl ezt az időszakot: egyet szétvágtak, kettőt eladtak Kínának, a negyediket India vásárolta meg, az ötödik pedig el sem készült.
A hajóra 2000-ben egy kínai cég csapott le, a tianjini (tiencsini) vállalkozás 8,4 millió dollárt fizetett érte és egyből meglátta benne a turisztikai potenciált. Az önkormányzat nem kevésbé: mintegy 600 millió dolláros befektetéssel létrehozták a Binhai Katonai Parkot, amelyet 2004-ben nyitottak meg, a Kijev az egyik fő attrakció. A park majdnem 6 km²-en terül el, a koncepciót egy amerikai turisztikai tanácsadó céggel (Leisure Quest International) közösen találták ki. Meg lehet nézni, milyen egy hadihajó belülről, van múzeum, mozi, étterem, sőt a 2010-es sanghaji világkiállításra készült Tianjin Pavilon is megtekinthető, amit 2011-ben építettek újra itt. A belépő kb. 6500 Ft.
Belföldi és külföld turisták egyaránt elözönlik
Ezután jött a csavar: láttunk már hotelt a legextrémebb helyszíneken, erődből vagy kőbányából átalakítva, de ez lesz a világ első, hadihajóból átkonvertált szállodája. A 300 méteres, harcászati előélettel bíró úszó szállodának 148 szobája lesz, két elnöki lakosztállyal, három VIP szobával és természetesen luxus étteremmel. Az első vendégek 2015 januárjában léphetnek a fedélzetre, utazni viszont nem lehet majd vele, a kikötő lesz a végleges otthona.
Tianjin amúgy is ráfeküdt a vizes turizmusra és bizniszre, 100 km hosszú partvonala van, legnagyobb kikötője pedig dollár százmilliókat vonz be a térségbe és ehhez minden eszköze megvan: ez a kikötő a világ legnagyobb mesterséges kikötője (a tengertől visszahódított területen alakították ki), kínai viszonylatban is a 3. legnagyobb, a legfontosabb vízi útvonal a főváros, Peking felé és itt található Ázsia egyetlen mesterséges strandja is.
Minden a kikapcsolódásról szól
Tavaly mintegy 70 hajóút érintette a várost és kb. 250 ezer vízi utas érkezett ide. Most azt várják a szakértők, hogy ha igazán beindul a nemzetközi vízi utasforgalom, akkor ez lesz a húzóágazat, a turisztikai vonal mellé ugyanis kellenek az eszközök, a jól képzett munkaerő és a megfelelő gazdasági környezet nagycégek idetelepítésére. Ha a Kijev nem is úszik el, az biztos, hogy pár feledhetetlen napot lehet itt eltölteni, a tengernyi kínai látnivaló mellett érdemes Tianjin felé venni az utat.
Utolsó simítások, hogy minden csillogjon
És nem véletlen, hogy javarészt orosz ételeket szolgálnak majd fel
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok