Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Mi legyen a szivattyúházból? Hotel!
Az ötletes úszó vagy éppen vízparti hoteleknek se szeri, se száma, de 19-re is lehet nyerő lapot húzni. Ezt tették a Cumulus Studio építészei, akik egy 1940-es Art Deco szivattyúházat alakítottak át 18 lakosztályos hotellé, mindezt Tasmania világörökségi részén.
Az épületeket az elmúlt 20 évben nem használták semmire
A történet még 20 ezer évvel ezelőtt kezdődött, ekkor született meg ugyanis Ausztrália legmélyebb tava, a St. Clair-tó. A bennszülöttek Leeawuleena-t nevezték el, aminek a jelentése Alvó Víz. Az európaiak az 1830-as években tették be a lábukat először a környékre, művészek, felfedezők és piti kis csalók is megtalálták a számításukat. 100 évvel később pedig a modernitás jegyében rájöttek arra is, hogy ezt a hatalmas víztömeget és annak erejét hasznosítani kellene.
A Cradle-hegy és a tó
Épül a „Pumphouse” névre hallgató épület, párja a „Shorehouse” volt
A vizet a közeli Tarraleah vízerőmű felé terelték volna és bár megépültek a szükséges létesítmények – a tóparttól 275 méterre az ötemeletes Pumphouse (szivattyúház) és az irodákat és műhelyt magában foglaló Shorehouse, igazi rendeltetésük szerint azonban sosem működtek, a 90-es években be is zárták őket. A helyi vezetés megérezte, hogy van a helyben valami turisztikai potenciál és végül a 2004-ben kiírt tender során Simon Currant befektető tette a legjobb ajánlatot, így a Pumphouse Point 20 évnyi Csipkerózsika álom után elkezdett magához térni.
Volt mit csinálni a felújítás során
10 évnyi kemény munka után a Pumphouse Point 2015. január 1-én nyitotta meg kapuit. Összesen 18 lakosztály (12 az egykori szivattyúházban, 6 a parti házban), közös lounge rész és étterem, mindez az építők szerint strapabíró egyszerűséggel és finomítatlan kényelemmel.
Variációk egy témára - Ilyenek a lakosztályok
A hotel kifejezetten szülőbarát: politikájuk révén 15 év alatti gyermekek nem szállhatnak meg itt, ami elég bizarrnak tűnik, de arra építenek, hogy a szülőknek is kell a kikapcsolódás. A parti házban a szobák napi ára 240-340 dollár között mozog, a vízen 320-480 dollár között. A helyszín alkalmas még konferenciákra, fotózásokra, sőt esküvőket is szívesen vállalnak.
Variációk egy másik témára - A belső és közös terek
Ez messze nem egy luxushotel, itt nem érdemes a csillagokat számolgatni, hacsaknem az égen, ugyanis a természetközeliség a lényeg, nem a külcsíny. Bár az épületek szép homlokzatát és külső ipari jellegét meg tudták tartani (az Art Deco híveinek nagy örömére) és az anyaghasználatnál is ügyeltek az egyszerűségre, a legfontosabb mégis maga a környezet, ahol a hotel van. Ha valaki teljesen le akar kapcsolódni a világról, alig találhatna jobb helyet ennél.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Péter Tóth 2015.05.13. 08:24:07
Más kérdés, hogy a képek alapján egyetlen lakosztályt sem vélek felfedezni
Megütötte a szemem, hogy "18 lakosztályos hotel" -nek egy kicsit kicsi egy ekkora épület. A hotel weboldalán sem találtam utalást arra, hogy lakosztályok lennének benne. Szobákról írnak.
Gondosan beleolvastam, hátha megtudom a részleteket, ekkor szaladtam bele ebbe a mondatba:
"Ez messze nem egy luxushotel, itt nem érdemes a csillagokat számolgatni, hacsaknem az égen, ugyanis a természetközeliség a lényeg, nem a külcsíny."
Nos, a csillagok számának úgy nagyjából semmi köze nincs a hotel kinézetéhez, stílusához vagy ilyesmihez.
A csillagok száma (nagyon leegyszerűsítve) egy besorolás, ami az adott szállás minőségét, szolgáltatásait és hasonló paramétereit mutatja. A szobák fizikális méretétől egészen apró, de jól körülírt szolgáltatásokig meg van szabva, hogy az adott csillaghoz mit kell nyújtaniuk.
Úgy ránézésre szerintem azért nem erőltetik a csillagok számának megjelenítését, mert majdnem minden paraméter szerint meglenne a 4 csillag. Viszont annak alapfeltétele, hogy legalább egy különteremnek lennie kell és liftnek is, ha egy emeletnél magasabb.
Így csak 3 csillagot kaphat, (nem látok utalást különteremre és liftre). Azt viszont nem írják ki, hiszen a szolgáltatásaik és a szállás minősége bőven 4 csillagot kaphatna.
Brenda84 2015.05.13. 10:24:06
Megütötte a szemem, hogy "18 lakosztályos hotel" -nek egy kicsit kicsi egy ekkora épület"
Értelmezési nehézségeid adódtak,fuss neki újra:
"Összesen 18 lakosztály (12 az egykori szivattyúházban, 6 a parti házban)"
Ez a csillagos magyarázás meg igazi okoskodás.Nem volt más program?Egyszer szeretnem megérteni a trollok lelkületét.
odamondó 2015.05.13. 11:35:32
onlame 2015.05.13. 15:40:40
Mivel a képen nagy alapterületű, nappali résszel rendelkező szobák vannak, igazából simán kielégítik a junior lakosztály feltételeit, jóllehet maga a szálloda is szobának nevezi őket, nem pedig lakosztálynak.
Egyébként nagyon jól néz ki a hely. Kedvet kaptam hozzá. :) Köszi a posztot.
Ti mondtátok