Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
Színváltós híd lesz az új angol jelkép?
Megépül az Egyesült Királyságban a világ legszínesebb hídja? Egy híd, amelynek színe az évszakokkal együtt változik? A Los Angeles-i székhelyű Standard Architecture a focilegenda Paul Scholes szülővárosában varázsolna, mi meg drukkolunk nekik. Győztest november végén hirdetnek.
Lesz-e Salfordban szőlővel befuttatott hernyóhíd?
A híd az Irwell folyó ékköve lenne, amely különleges határvonalat képez a Nagy-Manchester megyéhez tartozó két City között: egyik partja még Manchester City, a másikon pedig a kétszázres lakosú City of Salford helyezkedik el.
Az Irwell szeli ketté: jobb oldalon Manchester, bal oldalon Salford
Salford Önkormányzata nemzetközi pályázatot írt ki a híd megépítésére, amely nem önmagában, hanem egy nagyobb városfejlesztési koncepció részeként jelenik meg, három önkormányzat, Manchester, Salford és Trafford együttműködésében, az Irwell River Park projekt részeként. A cél többek között a folyópart revitalizálása, az új híd megépítése a projekt második fázisa, és a tervek szerint mintegy hárommilliárd fontnyi beruházást generálhatnának így.
Így néz ki Meadows, az új híd egyik oldala: hét hektárnyi zöld vizuális csoda, 2008 óta folyamatos szépítgetéssel
Salford Meadows-Crescent részei közé tervezett híd a negyedik lenne a területen elhelyezkedő hidak sorában, de különlegességében jócskán társai fölé emelkedne, Salford-jelkép, kapocs a jelen és a jövő között, cseppnyi oázis az épített környezetben - csak hogy néhány jelzőt említsünk a híddal kapcsolatban megfogalmazott hangzatos elvárások közül.
Az évszakok színeit követné
És akkor jöjjön az amerikai pályázat. A Standard Architecture gyakorlatilag erdőnek öltöztetné a hidat, színét a körbeölelő növényzet színének évszakok szerinti változása adná, így „vinnék ki” az építményt az építészek a városi környezetből a természetbe. A növényeket az alagút-szerű rács alapzatra futtatnák.
A híd vége a buszmegálló
A híd közlekedési csomópontként is szolgálna, összeköti a Meadows felöli bejáratot a szomszédos buszállomással és a híres Old Pint Pot kocsmával. Az anyaghasználatra is odafigyeltek a tervezők, a korábbi pergolát és várakozóhelyet lecserélték egy egybefüggő szerkezetre és a híd környékén egységes térkövezetet raknak le.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
B-road · http://szetbaszazideg.blog.hu 2013.10.28. 07:15:49
nevetőharmadik 2013.10.28. 08:04:09
"A Standard Architecture gyakorlatilag erdőnek öltöztetné a hidat, színét a körbeölelő növényzet színének évszakok szerinti változása adná, így „vinnék ki” az építményt az építészek a városi környezetből a természetbe. A növényeket az alagút-szerű rács alapzatra futtatnák."
B-road · http://szetbaszazideg.blog.hu 2013.10.28. 08:14:15
ezekszerint csak benovi a gaz
Ti mondtátok