Vízparti fejlesztések blog
A blog 2011 márciusában indult azzal a céllal, hogy európai vízparti fejlesztéseket mutassunk be. Azóta mind témában, mind földrajzilag átléptük a határokat és ma már minden olyan projektről, fejlesztésről, eseményről, természeti képződményről szívesen beszámolunk, ami vízzel kapcsolatos, legyen az bárhol a világon.
Ha szívesen olvasnátok valamilyen projektről, vagy más javaslatotok, észrevételetek van, küldjetek e-mailt: vizpartifejlesztesek@gmail.com
Design: Sabotagegrapic
Blogfejlesztés: LumiNet
River Cities Platform: közös kincsünk a víz
2006. októberében 5 ország (Lengyelország, Nagy-Britannia, Svédország, Horvátország, Ausztria) és 9 szervezet képviselői találkoztak Varsóban és létrehozták a River//Cities Platformot. A Platform kulturális, környezetvédelmi és politikai kezdeményezések közötti partnerséget jelent, olyan kezdeményezések között, amelyek folyók és folyópartok kulturális fejlesztésére irányulnak. A résztvevők között szerepelnek fesztiválirodák, kulturális menedzserek, kutatóintézetek és önkormányzatok is. Helyi, európai és nemzetközi szinten a partnerek célja a folyók potenciáljának fejlesztése – kulturális, oktatási és gazdasági értelemben.
© River // Cities: A Visztula Varsónál
A folyókat úgy kezelik, mint a város és a helyi közösségek egy forrását, mint egy közteret, s céljuk, hogy szoros együttműködésben a lakossággal újra vibráló, élhető mozgalmas területté tegyék azokat. Olyan új hálózatot igyekeztek kialakítani, mellyel az ötletek, projektek, tapasztalatok és legjobb módszerek cseréje nemzetközi szinten valósítható meg. S mindezt szektorközi együttműködések útján. A hálózatban az alábbi partnerek vesznek részt:
- Centro Internazionale Citta d’Acqua,Velence
- EGEAC / Empresa de Gestão de Equipamentos e Animação Cultural, Lisszabon
- The Mayor’s Thames Festival, London
- Donauinselfest, Bécs
- FNTF / Federacja Niezaleznych Twórców Filmowych, Varsó
- STEP / Stowarzyszenie Edukacji i Postępu, Varsó
- Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny,Varsó
- Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Gdansk
- Intercult, Stockholm
- Drugo More, Rijeka
- EKO Festival Na Vardar, Szkopje
Kiemelt cél olyan partnerségek kialakítása, ahol a víz, a közösségek, a művészet és a kultúra európai és nemzetközi interkulturális párbeszéd keretében találkozhat. A víznek a városi tér integráns részévé kell válnia, és a kulturális identitás meghatározásában erős tényezőként kell szerepelnie. Ezzel párhuzamosan a folyó egy mobil elem, mely hatalmas területeket szel át, így az interkulturális kapcsolat megtestesítője, mely nem csak a városok két oldalát köti össze, hanem nemzeti, transznacionális szinten a különböző közösségeket is. A projekt központi eleme a kultúra, annak is társadalmi és oktatási vonatkozásai. Ennek egyik mozgatórugója, hogy a közszférában dolgozó szervezetek olyan módszereket tanuljanak egymástól, melyekkel a munkaminőség javításán keresztül a helyi közösségekkel kialakított kapcsolatokat is fejlesztik, így képesek az elhagyatott területeket vibráló, a helyi közösségekkel szimbiózisban élő közterekké alakítani.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Ti mondtátok